Vizuální myš od Eye Tribe

Společnost Eye Tribe přišla na konci minulého roku s novinkou v oblasti počítačových technologií. Jedná se o vizuální myš, která čerpá a byla inspirována chytrými brýlemi od Googlu. Vizuální myš je chytrým brýlím velice podobná, avšak aplikuje se pouze na jedno oko a slouží jako externí vstup do stolního či přenosného počítače. Chytré brýle jsou naopak jakýmsi výstupním zařízením, které uživateli informace zprostředkovávají a ne, že je od něj získávají.

Parametry této myši nejsou oficiálně známy, protože společnost stále vyvíjí řadu produktů tohoto typu v závislosti na představeném prototypu. Obecně ale můžeme o vizuální myši říct následující. Vzhledově připomíná šlechtický monokl a na oku se upíná pomocí konstrukce, kterou člověk připevní za ušní lalůček. Myš je bezdrátová a s počítačem ji tak pojí Bluetooth systém nebo Wi-Fi připojení a to v závislosti na možnostech uživatele. Patent funguje na principu snímání reakce oční bulvy a pomocí předem definovaných příkazů dokáže rozpoznat a následně vykonat příkaz daný uživatelem. Prakticky se myš ovládá pohybem oka do stran, nahoru nebo dolů a mrkáníVisual mouse from Eye Tribem či sérií mrkání.

Do počítače se pak signál přenáší s mikrosekundovými odezvami, takže vše funguje prakticky ve stejný čas, kdy majitel myši zadává příkaz. Rozhraní, na kterém vizuální myš funguje, je kompatibilní se všemi známými operačními systémy jako Android, iOS či Apple. Zákazník bude mít v budoucnosti možnost myš vybrat v několika barevných provedeních a v závislosti na kvalitě také v různé cenové relaci. Nižší cena se pak bude rovnat nižšímu rozsahu myši či menší rychlosti přenosu dílčích příkazů. Výrobce již nyní avizuje možnost zakoupení nadstandardních balíčků s možností přídavného hlasového ovládání či rozšířenou verzi kompatibilní s ostatními elektronickými systémy jako jsou auta nebo drobné spotřebiče.

Díky vizuální myši počítač budete moct ovládnout pouhým mrknutím oka v pravém slova smyslu. Již vás nebaví myši přípojené k počítači android Kasino Igara pomocí dlouhých drátů? Vyzkoušeli jste i nedávnou vychytávku v podobě bezdrátových myší, u kterých je však zase problém s výdrží baterie? V tomto případě se jistě vyplatí počkat, až na trh vstoupí vizuální myš od Eye Tribe.

Jak říká známe rčení – budoucnost je v našich rukou, v tomto případě spíš v našich očích. Kam až může tato technologie zajít a zda jednou propojíme počítač například s lidským mozkem, je jen otázkou času.