Úžasný Parrot RNB 6

Mezi milovníky chytrých telefonů a automobilů jistě nemusím vysvětlovat, co si pod pojmem Parrot RNB 6 představit. Laikům věnuji trochu svého času a podělím se s nimi o popis tohoto úžasného systému, který by neměl chybět v žádném automobilu. Ano, jak jste již mnozí pochopili, jedná se o propojení chytrého telefonu a palubního počítače ve vašem automobilu. Tato technologie zažívá v posledních letech obrovský vzestup a díky systémům a platformám Android Auto nebo Apple CarPlay bude v budoucnu ještě oblíbenější. Bohužel, ne všichni z nás si mohou dovolit auto s vestavěným chytrým palubníParrot RNB6m počítačem a právě pro ty je tu nový Parrot RNB6, který v současnosti válcuje české trhy.

Tato krabička se sedmipalcovou obrazovkou v HD rozlišení Vám nabídne všechen luxus zabudovaného auto počítače. Široká možnost propojení s HDMI konektorem, výstup pro satelitní auto rádio nebo podpora klasického FM/AM. To vše v jednom a za samozřejmě za doprovodu 5GHz Wi-Fi a několika USB portů, které využijete například pro dobítí telefonu, připojení externího disku či k poslechu hudby z Vašeho telefonu. GPS port, ethernet nebo možnost diagnostiky automobilu, to je řada dalších vymožeností, které tato drobná krabička zvládá levou zadní. Platforma je podporována jak pro iOS, Android, tak pro Apple.

Nespornou výhodou tohoto zařízení je také stoprocentní kompatibilita a podpora zvukových či video hovorů, jejichž ovládaní je plně automatizované a hlasově naváděné. Řidič tak nemusí vůbec spouštět oči z vozovky a může se plně soustředit na bezpečnou jízdu či krásnou okolní krajinu.

Druhá polovina letošního roku bude tak ve znamení tohoto přelomového výrobku, který se právě tou dobou má dostat na český potažmo evropský trh. Jeho přesná cena v korunách zatím známá není a cena v dolarech se zatím pouze odhaduje kolem pěti set dolarů. Český trh tento produkt očekává a Parrot RNB6 se jistě stane pomocníkem na cestách pro mnoho českých kempařů, karavanistů či pouze příležitostných cestovatelů.