Suitable Technologies odhalují Beam

Společnost Suitable Technologies přišla na trh s novinkou Beam, která se již stala součástí některých chytrých telefonů. Beam je dataprojektorová technologie, se kterou přišel japonský pokrokář Ho Min.

Beam je implementován do telefonů značky Samsung, která také pochází z Japonska. Nachází se v horní části telefonu Samsung Beam a je složena z několika silných LED diod a krycího sklíčka, které je velice odolné proti běžnému užívání a poškození. Projektor se může pyšnit svítivostí patnácti lumenů, což je na nováčka slušné. Mobilní dataprojektor se sice nemůže rovnat klasickému, ale i tak si bohatě vystačí. Svítivost 15 lumenů je schopná uspokojit majitele obrazu až do velikosti padesáti palců, což odpovídá úhlopříčce asi sto dvacet centimetrů. Rozlišení obrazu je 680×380 pixelů.

Praktická stránka výrobku je velice jednoduchá. Ke spuštění projektoru slouží speciální klávesa na pravém boku telefonu a po podržení po dobu několika vteřin dataprojektor naběhne bez velkých potíží. Ovládání projektoru má pak za úkol speciální aplikace Projector, která upravuje ostrost obrazu nebo detekuje změnu vzdálenosti od promítací plochy. Ta může ležet v rozmezí třiceti centimetrů až tří metrů, kdy je obraz nejkvalitnější.

Kvalita obrazu je ale také závislá na svítivosti diod, které na vzdálenost tří metrů svítí pouze v naprosto tmavé místnosti. Pokud si tedImage qualityy budete chtít promítnout film za denního světla, budete muset ze tří metrů několik čísel ubrat. Dostanete se tak prakticky na vzdálenost padesáti centimetrů, což je téměř nouzová varianta.

Pojďme si něco říct o funkcích projektoru a jeho aplikace. Základními prvky jsou již zmíněné zaostření a otočení, kdy uživatel může obraz otáčet vždy o devadesát stupňů, nebo rotovat stupeň po stupni. Důležitou funkcí je také takzvaný vizuální referent, který detekuje náklon promítací plochy a automaticky dorovnává obraz. Nestane se Vám tak, že budete mít film deformovaný v osách, jak bývá na nakloněných plochách zvykem. Poslední důležitou funkcí je funkce rozpoznání prostředí, která obraz přizpůsobí podmínkám místnosti. Upraví automaticky jas, kontrast či vyvážení barev v závislosti na okolí.