Spotřebitelský elektronický veletrh 2015

Spotřebitelského veletrhu 2015 jsem se zúčastnil se svojí třídou a paní učitelkou v rámci exkurze do fyziky a chemie. Sraz jsme měli v osm hodin před školou, kde už na nás čekal autobus. Jeli jsme společně s třídou 3.B a druhákama. Autobus samozřejmě odjížděl pozdě, protože druháci si doma zapomněli podpisy rodičů, svačiny nebo celé batůžky. Cesta nebyla moc dlouhá a po necelé hodině už jsme vystupovali v Brně u výstaviště a řadili se do dvojic. Já byl s Tomášem Pokorným z 3.B, kterého moc v lásce nemám.

Když nás paní učitelka spočítala a rozdala nám kartičky pro přístup, konečně jsme se rozešli k bráně. Brněnské výstaviště je obrovský komplex budov a silnic a chápu, že můžeBrno Exhibition Centre být jednoduché někoho tam ztratit a už nikdy nenajít. Začal jsem se tedy s Tomášem trochu bavit abych si zajistil, že mě nikde nenechá. Brána, kterou jsme procházeli, byla elektronická a každý z nás musel při vstupu přiložit svou kartičku. Někomu se podařilo projít na poprvé, někdo to musel zkusit víckrát. Blbeček David samozřejmě skoro neprošel, protože si kartu zamazal čokoládou a špatně mu v bráně reagovala.

Areál výstaviště byl rozdělený na několik sektorů podle barev: modrý, červený, zelený a bílý. Paní učitelka nás nejdřív vzala do modrého sektoru, který se zaměřoval na elektroniku a věci, které jsou spojené se životním prostředím. Různé mašinky a vychytávky na čištění vody, redukci emisí nebo označování ptáků. Modrý sektor mě moc nebavil, ale naštěstí jsme tam dlouho nebyli a brzo jsme se přesunuli dál. Druhý sektor, který jsme navštívili, byl červený a to bylo něco pro nás pro kluky. Zde totiž prezentovali různé videohry, věci k počítači, malá autíčka nebo létající robotky. Všichni jsme si chtěli všechno vyzkoušet, ale paní učitelka nám zakázala na věci sahat.

Ostatní místnosti a sektory už mě nezajímaly, protože jsem stále myslel na červený sektor a všechny ty super hry. U školy mě pak vyzvedl táta a domů jsme dojeli ve tři odpoledne.