Únor 2016, měsíc, kdy světlo světa spatřily velice zajímavé elektronické vychytávky. Pojďme se zaměřit na dvě z nich, které se označují jako nejlepší za uplynulý měsíc.

  • První vychytávkou jsou vyhřívané boty, které má na svědomí americký vynálezce a vášnivý sportovec Mike Rodgers. Tento nápad ocení prý především lyžaři a snowboardisté, kteří se dlouhodobě pohybují v chladných podmínkách. Bota obsahuje akumulátor, který je schopný poskytnout svému nositeli až osm hodin tepla. Produkt lze snadno připojit na jakýkoli chytrý telefon díky zabudované Bluetooth technologii a lze měnit teplotu vyhřívání či místa, kde má být teplo do boty vpouštěno. Aplikace pak nositeli umožňuje i statistický výstup z užívání a to včetně teplotních grafů, určení vlhkosti v daných místech boty či data z krokoměru, výškoměru nebo tlakoměru. Obuv je také ortopedicky tvarována a díky dalším senzorům je možné případné tvarování vložky upravovat. Dobíjení boty funguje na principu USB a je tak možné ji dobít přímo ze sítě, přes osobní počítač nebo telefonem. Samozřejmostí u tohoto výdobytku moderní doby je samozřejmě vodotěsnost, vhodné odvětrávání a jednoduchá údržba. Cena takového páru bot bude při uvedení na trh pod hranicí tři sta euro.
  • Druhou únorovou vychytávkoNextBottleu je NextBottle, lahev na vodu od firmy Apple, která plní kromě nádoby na vodu i mnoho dalších funkcí. Lahev zvládá levitovat ve vzduchu, je schopná nabíjet Váš iPhone či iPad a na přání Vám pustí oblíbenou písničku či playlist. Do lahve můžete také uložit klíče, kreditku nebo další obsah peněženky a samozřejmě ji můžete nechat chladit v ledničce. Nádobka na vodu je od zbytku produktu oddělitelná a můžete ji tedy buď použít odděleně nebo se všemi ostatními vymoženostmi. Barevné provedení lahve je bílé, růžové nebo černé. Funkční prototyp lahve je možné vyzkoušet ve většině prodejen firmy Apple, technické informace produktu jsou však stále tajemstvím.

Tak co na to říkáte? Jste fanouškem nových vynálezů a budete na ně stát fronty?