Který průmysl vede na trhu spotřební elektroniky

Trh spotřební elektroniky se mění každým týdnem a každý zákazník má na tento proces vliv. Vše, co kupujeme, prodáváme nebo vyhazujeme, se počítá do statistik těchto žebříčků a spotřební elektronika se tak stává živým organismem, který se neustále mění a přeskupuje své vlastnosti. Protože se blíží léto, je samozřejmé, že do popředí se bude dostávat odvětví spojené s přípravou pokrmů, letních koktejlů a svěžích drinků. Hitem se proto nyní opět stávají kuchyňské roboty a firmy jako Eta nebo Teta zažívají doslova žně.

Současná společnost je posedlá hubnutím, dietami a úpravou stravovacích návyku a proto se i z dlouhodobého hlediska daří tyto produkty prodávat v celosvětovém měřítku. Reklama na jiné produkty jako oblečení či plavky toto mínění, které se vyskytuje většinou u žen, ještě podporuje a nevědomky tak přispívá ke zvýšení prodejů těchto produktů. S tímto boomem kuchyňské elektroniky jde samozřejmě ruku v ruce oděvní průmysl, potravinářství a služby, které jsou si čím dál víc vědomy svého vlivu zejména na mladou generaci a svůj potenciál v tomto směru plně využívají. Vznikají tak smlouvy napříč různými druhy průmyslu a tak je stále těžší udržet si nadhled.

Vraťme se ale k tématu kuchyňských robotů. Kuchyňské kitchen robotsroboty jsou malé elektrospotřebiče, k
teré slouží k přípravě jídel a pokrmů, a obvykle v sobě zahrnují několik dílčích strojků, které pohání výkonný elektromotor. Tyto roboty můžeme rozdělit na dvě části.

 

  • První z nich je rychloběžná část, která je tvořena většinou mixérem s několika rychlostmi. Zařízení je určené k mixování potravin nebo míchání měkčích potravin s využitím rychle rotujících břitů. Břity potravinu roztrhají na malé kousíčky a to za užití otáček kolem tisíce až dvou tisíc otáček za minutu. Speciálním druhem mixéru může být i ruční mlýnek kávy.
  • Druhou součástí je pomaluběžná část, která slouží jako pohon strojků. Otáčky v této části se pohybují v řádech desítek za minutu a patří sem šlehače, lisy na ovoce, hnětače či mlýnky na maso.