Co je Hovertrax?

Dnes si představíme produkt, který se na český trh dostal doslova raketovým způsobem a přirostl k srdci mnoha jeho fanouškům. Řeč není o ničem jiném, než o populárním Hovertraxu. Mašince, která vás dostane do školy či práce, užijete na ní spoustu zábavy a budete si připadat, jako byste se právě ocitli v budoucnosti.

Hovertrax je elektronický dopravní prostředek pro jednu osobu, pohybující se na dvou kolech a využívající samovyvažovacího zařízení. Jedná se o jakousi bezřídítkovou variantu vozítka Segway, která vzdáleně připomíná skateboard. Ovládání plošiny je jednoduché a za několik málo okamžiků si na něj zvykne úplně každý. Balanční systém se přizpůsobí každé výšce či váze a díky spolupráci se spoustou mikročipů a gyroskopů je pohyb Hovertraxu plynulý a nesekaný. Poloha jezdce je vyhodnocována vysokofrekvenčními čipy, které tak umožňují natáčení vozíku a změnu rychlosti či směru bez větších komplikací. Kola jsou k sobě spojena kloubovým systémem, který se nachází přesně uprostřed plošiny. Změnou úhlu obou polovin Hovertraxtak dochází k zatáčení přístroje.

Novinka Hovertrax se díky svým rozměrům a nižší ceně stala mnohem oblíbenější variantou již zmiňovaného vozítka Segway. Nevýhodou Hovertraxu je kratší výdrž na jedno nabití nebo horší přístup do terénních oblastí , ale pro uživatele ve městech či velkých aglomeracích je jednoznačně jasnou volbou. Některé produkty můžete zakoupit i s přídavnou tyčí a sedátkem. Sedátkové Hovertraxi jsou k zakoupení především v Číně a to od roku 2014. V roce 2015 zaznamenal Hovertrax obrovský boom ve Spojených státech a postupně se pak rozšířil do celého světa.

Jelikož jsem měl možnost toto vozítko, nebo gadget chcete-li, vyzkoušet na vlastní kůži, mohu k němu dodat pár slov. Laik si tento produkt oblíbí a to především díky opravdu jednoduchému a intuitivnímu ovládání. Všechny superlativy, které slibuje výrobce, jsou na místě a Hovertrax je opravdu skvělou a dostupnou variantou pro každého, kdo chce vyzkoušet něco nového nebo si jen ulehčit cestu do školy či do práce.