Chytrý termostat od Alarm.com

Znáte to. Dlouhý den v práci, nic Vás nebaví, nemáte pořádně co dělat. Normálně tyhle dny naprosto nesnáším, ale dnes jsem našel první pozitivum na téhle nikdy nekončící rutině. Když jsem jen tak brouzdal po internetu, narazil jsem na stránky firmy Alarm.com, která se zabývá termostaty a podobnými vychytávkami. Zrovna termostat sháním a tak jsem byl za tuto shodu náhod velice rád. Po několika minutovém váhání jsem termostat objednal a musím říct, že jsem s ním nad míru spokojený.

Přístroj mi domů dorazil do tří dnů od objednání, jak firma slibovala. Instalace do místností pak zabrala asi dvě hodiny což je u mě, jako laika naprostý zázrak. Čekal jsem, že minimálně dvakrát vyhořím, než termostat nainstaluju. ZákladSmart thermostat from Alarmní nastavení přístroje je pak už hračka. Nastavení lze provést přes aplikaci v iPhonu nebo skrz jakýkoliv stolní či přenosný počítač přímo na webových stránkách firmy.

Termostat umožňuje ovládat vytápění v domě prostřednictvím iPhone, iPadu nebo notebooku. Jen si to představte. Jedete z práce, venku -10 a doma zima. Minimálně další půl hodinu čekáte, než obyčejný termostat naskočí a na teplou místnost se tak můžete těšit nejdřív za hodinu po příjezdu. Mezitím si sice dáte horkou sprchu, ale to zase vyplýtváte tolik vody, že příště budete radši mrznout. S tímhle vším je konec, pokud si pořídíte právě chytrý termostat z Alarm.com. Už při cestě z práce v aplikaci nastavíte požadovanou teplotu a přijedete do krásně vyhřátého bytu či domu. Aplikace umožňuje i časování zapínání, takže můžete vše naprogramovat ráno a celý den jste bez starostí a na nic dalšího nemusíte myslet.

Aplikace také nabízí možnost sledování spotřeby a spoustu statistických grafů a tabulek spojených s užíváním termostatu. Zobrazí Vám historii vytápění, vypočítá optimální teplotu nebo doporučí vhodný režim, který použít.

Já tomuto termostatu dávám 9 bodů z 10 a to jenom proto, že 10 nedávám zásadně nikomu a nikdy. Doufám, že si moje hodnocení náhodou nepřečte můj šéf a nezavalí mě v práci úkoly.